Kredytowe rady

Gdy nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt

  • Wednesday, May 15, 2019

Chcąc kupić samochód nie mając własnych oszczędności mamy do wyboru dwa rozwiązania. Są to produkty bankowe takie jak kredyt gotówkowy i kredyt samochodowy porównaj je na portalu 17banków. Kredyt gotówkowy wymaga mniej formalności, ale na pewno jest kredytem droższym. Natomiast kredyt samochodowy jest kredytem celowym, który można przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup pojazdu. I właśnie ta druga opcja jest rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez osoby chcące zakupić samochód. Zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt samochodowy warto poznać jego główne wady i zalety.

Zacznijmy od minusów.

Nie ma kredytów idealnych i oczywiste jest,że bank również chce zabezpieczyć swoje interesy. Przede wszystkim robi to przez obowiązkowe zabezpieczenia w postaci zastawu rejestrowego oraz przewłaszczenia. Obowiązkowe jest również ubezpieczenie autocasco, którego koszty ponosi kredytobiorca. To właśnie kredytobiorca jest zobowiązany opłacać składki ubezpieczenia, jednak w przypadku kradzieży lub zniszczenia samochodu, to do banku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Ilość formalności w kredycie samochodowym może początkowo zniechęcić. Tym bardziej, że lista ta jest dłuższa niż w przypadku kredytu gotówkowego. Ubiegając się o kredyt samochodowy musimy przedłożyć: dowód osobisty, prawo jazdy, zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, dokumenty samochodu, który chcemy kupić: ksero dowodu rejestracyjnego albo karty pojazdu, zaświadczenie z sądu, że samochód nie widnieje w rejestrze zastawów, umowę kupna-sprzedaży albo fakturę.

Plusy kredytu samochodowego.

Przede wszystkim koszt kredytu samochodowego jest sporo niższy niż gotówkowego. Dlatego chcąc kupić samochód, to właśnie ten kredyt warto brać pod uwagę. W przypadku zakupu nowego pojazdu okres kredytowania może wynosić nawet 10 lat. Tak długi okres spłaty zobowiązania pozwala na maksymalne obniżenia miesięcznej raty. Wybrać można również dogodny wariant spłaty. Do wyboru mamy tutaj raty stałe, raty malejące, albo ratę balonową. Kredytem samochodowym można również sfinansować zakup auta używanego. W tym przypadku jednak warunki mogą być mniej korzystne niż przy samochodzie nowym.

Kredyt samochodowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących kupić pojazd. Jeśli wcześniej poświęcimy nieco czasu na przejrzenie różnych ofert, to na pewno znajdziemy taką, która w pełni nas usatysfakcjonuje.

Posted by pomocny at 12:05:30.

  • Monday, March 18, 2019

Finansowanie zakupu samochodu przy pomocy kredytu jest coraz popularniejsze. Zaletą tych kredytów są p6rzede wszystkim ich warunki, o wiele korzystniejsze niż warunki kredytów na dowolny cel. Pewnym minusem jest jednak fakt, iż taki kredyt może być przeznaczony jedynie na zakup samochodu, a bank nie wypłaca gotówki kupującemu a sprzedającemu.

Niskie oprocentowanie i długi okres spłaty

Do najważniejszych zalet kredytów samochodowych zalicza się przede wszystkim ich bardzo niskie oprocentowanie jak również długi okres spłaty, znacznie dłuższy niż w przypadku kredytów gotówkowych. Jeżeli więc ktoś chciałby porównać warunki spłaty kredytu samochodowego i takiego samego co do wysokości kredytu gotówkowego, z pewnością ten pierwszy okaże się o wiele korzystniejszy dla domowego budżetu. Powodem tego jest przede wszystkim możliwość zabezpieczenia kredytu kupowanym pojazdem, co w znacznym stopniu minimalizuje tak zwane ryzyko kredytowe. Ponadto w przypadku kredytów na samochód bez problemów można starać się o rozłożenie spłaty na znacznie dłuższy okres niż tradycyjnych kredytów konsumpcyjnych.

Na samochody nowe i używane

Plusem kredytów samochodowych jest także fakt, iż przy ich pomocy można sfinansować zakup nie tylko samochodów nowych, ale także aut używanych. W stosunku jednak do aut z rynku wtórnego warto zapoznać się z warunkami, na jakich banki udzielają kredytów. Zazwyczaj najważniejszym kryterium jest przede wszystkim wiek pojazdu, jaki interesuje kupującego. Najczęściej bowiem w umowie kredytowej widnieje zapis o obowiązkowym ubezpieczeniu Auto Casco na zakupione auto przez cały czas trwania umowy, to zaś w wielu przypadkach znacznie ogranicza możliwości nabycia niektórych samochodów. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą bowiem podpisywać umów na samochody kilkunastoletnie, bardzo często granicą wiekową samochodu jest 10 lat w przypadku pierwszej umowy na takie właśnie ubezpieczenie. Często banki określają zainteresowanym klientom dwie granice – wiek auta w chwili zaciągania zobowiązania i w chwili spłaty. Dla przykładowych okresów 10 i 15 lat oznacz to, iż auto w chwili zakupu nie może być starsze niż dziesięć lat, zaś w chwili zakończenia umowy nie starsze niż 15 lat. Osoba więc, która decyduje się na kupno auto dziesięcioletniego może spłatę rozłożyć maksymalnie na 5 lat, zaś ten, kto kupuje auto młodsze, może okres kredytowania wydłużyć do momentu, w którym pojazd będzie miał 15 lat. Oczywiście zazwyczaj są jeszcze różnorodne warunki dodatkowe, co powoduje że przed podjęciem decyzji wskazane jest dokładnie się z nimi zapoznać.

Dla kogo kredyty na samochód

Z opcji finansowania zakupu aut na kredyt mogą skorzystać tak samo firmy, jak też osoby prywatne. Zdaniem wielu osób, które w ten właśnie sposób sfinansowały zakup swojego samochodu jest to niezwykle wygodna opcja, ponieważ daje możliwość zakupu auta młodszego. Tym samym można mieć znacznie więcej pewności, że podczas jego użytkowania nie będzie ono wymagało zbyt wielu nakładów finansowych. Często bowiem naprawy starszych aut są nie tylko czasochłonne, ale także wymagają sporych środków pieniężnych. W efekcie właściciel nie jest w stanie odłożyć sobie większej gotówki na zakup nowszego i mniej awaryjnego auta.

Posted by pomocny at 11:47:54.

  • Tuesday, January 22, 2019

Kredyty gotówkowe to bardzo dobre narzędzie ekonomiczne dla instytucji bankowych, ponieważ banki zarabiają bardzo duże pieniądze na udzielaniu kredytów gotówkowych. Dzieje się tak, dlatego ponieważ kredyty gotówkowe są oprocentowane, oczywiście zarobek wynikający z udzielenia jednego kredytu gotówkowego nie jest oszałamiający nie mniej jednak, jeżeli ów zarobek z jednego kredytu gotówkowego pomnożymy przez tysiące i dziesiątki tysięcy udzielonych kredytów gotówkowych miesięcznie to otrzymamy bardzo, ale to bardzo wysokie kwoty. Oczywiście kredyty gotówkowe są w różny sposób oprocentowane, jedne mają oprocentowanie na poziome jednego procenta a inne na poziomie nawet pięciu i więcej procent. Podobnie jest z czasem spłaty, tutaj też jest on wyraźnie zróżnicowany, to znaczy jedne kredyty gotówkowe należy spłacić wraz z odsetkami w ciągu kilku miesięcy a inne nawet w ciągu kilku lat. Widzimy, zatem, że zróżnicowanie pośród kredytów gotówkowych jest dość spore, dzięki czemu mogą one trafić do szerszego grona odbiorców, i banki będą mogły jeszcze więcej zarobić. Jeżeli chodzi o same kredyty gotówkowe to są to kredyty, które w całości zostają nam wypłacone gotówką, tylko i wyłącznie gotówką stąd taka ich nazwa a nie inna, czyli kredyty gotówkowe. Doskonałym przykładem takiego kredytu jest kredyt studencki, tak dziś popularny i cieszący się dużym zaufaniem społecznym, w innym przypadku polecam kredyty gotówkowe dostępne na kredytomania.eu.

Dziś można się nawet pokusić o stwierdzenie, że kredyty gotówkowe to coś, co tak mocno zasila budżety banków, że bez kredytów gotówkowych banki nie byłyby dziś w tak doskonałej formie, w jakiej się znajdują. Dzięki owym pieniądzom z udzielania kredytów gotówkowych, banki mają fundusze na bieżące opłaty, na wypłacanie pieniędzy z lokat bankowych, na udzielanie kolejnych kredytów gotówkowych, ale i także tych kredytów bezgotówkowych. Dzięki pieniądzom z udzielania kredytów gotówkowych banki mogą stabilnie funkcjonować, co przyciąga jeszcze większą ilość kredytobiorców.

Reasumując ten ważny temat możemy wyraźnie zauważyć, że banki korzystają na kredytach gotówkowych, bardzo na nich korzystają, to też możemy być pewni, że to narzędzie ekonomiczne będzie jeszcze bardziej rozwijać się w przyszłości, tak by stanowić coraz to lepsza ofertę dla potencjalnych kredytobiorców. Dziś banki i kredytobiorcy mogą spać spokojnie, ponieważ przyszłość przed kredytami gotówkowymi rysuje się w bardzo pozytywnych barwach. Innymi słowy kredyty gotówkowe już na stałe wpisały się w życie społeczne naszego Polskiego narodu.

Posted by pomocny at 10:40:30.