Kredytowe rady

Gdy nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt

  • Thursday, September 26, 2019

Każdy fundusz nastawiony na określony kąt działalności wiąże się z ryzykiem. Dzieje się tak, ponieważ jest to związane jedynie z konkretnym sektorem działalności. Z tero względu możemy wyróżnić fundusz sektorowy, gdzie właściwie inwestujemy w konkretną dziedziną gospodarki. Ważną sprawą jest, aby przed podjęciem decyzji o danym funduszu nastawionym na jakąś branżę, najpierw ją poobserwować, a dopiero potem się na to zdecydować. Często takie obserwacje są najważniejszym punktem tego funduszu. Później wybierając, czy to rynek złota, papierów wartościowych, czy firmę o konkretnej branży, warto czasami zobaczyć, jakie są jej notowania i w razie zagrożenia wycofać się odpowiednim momencie. Z drugiej jednak strony daje to ogromne możliwości w osiągnięciu dużego zysku. Często fundusz taki staje się doskonałą alternatywą do funduszu, w który nam się nie powiodło. Na pewno nie jest on aż tak ryzykowny jak fundusz zrównoważony, gdzie ryzykuje my znacznie więcej. Oczywiście każdy chciałby mieć trochę więcej pieniędzy, dlatego warto jest o tym pomyśleć.

Ubezpieczenie na życie

Niewątpliwie jedną z najważniejszych inwestycji życiowych jest ubezpieczenie na życie. Wielu z nas uważa, że jest to tylko strata pieniędzy i wolnego czasu, ponieważ uważają one, że jakoś wypadki ich omijają z daleka. Jednak nie jest to zbyt dobre myślenie, tym bardziej, że żyjemy w zmechanizowanym świecie, gdzie o wypadek i kontuzję bardzo łatwo. Nie jest to inwestycja wyłącznie dla ludzi kochających luksus, lecz dzisiaj to konieczność. W jednym z przypadków, główny żywiciel rodziny, mając wypadek i tracąc zdolność do dalszej pracy, zostawia na lodzie żonę i dzieci. W takich właśnie przepadkach takie ubezpieczenie jest bardzo przydatne.

Inwestowanie w walutę - potrzebny kredyt

Inwestycja związana z manipulowaniem walutami może przynieść spore korzyści, oczywiście, jeśli mamy zaoszczędzonych trochę pieniędzy. Jest to ciekawa inwestycje nie narażona na prawie że żadne ryzyko. Jednak nigdy nie przyniesie zbyt dużych korzyści, chyba że natrafimy aktualnie na spory spadek lub też wzrost waluty. Bardzo ważne jest tutaj aby śledzić każdego dnia kursy walut. Najważniejsza jest waluta, w której aktualnie ulokowaliśmy swe pieniądze oraz waluta, na jaką chcemy je wymienić. Należy się trochę znać na rynku walutowym i umieć sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach.

Jeśli korzystamy z wykresów, to należy umieć je skrupulatnie odczytywać, natomiast gdy widzimy wzrost konkretnej waluty, trzeba zobaczyć czy też wzrost utrzymuje się, spada, czy też jeszcze rośnie. Ą to bardzo ważne elementy podczas wymiany waluty, ponieważ gwarantują sukces. Należy umieć też przeliczać pieniądze na wiele walut, co może być odrobinę deprymujące. Jednak cierpliwości prowadzi niewątpliwie do osiągania zysku.  

Posted by pomocny at 10:04:49.

  • Wednesday, July 10, 2019

Kredyt konsolidacyjny cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem w śród Polaków. Coraz więcej banków posiada również to rozwiązanie w swojej ofercie kredytowej. Głównym hasłem czy też założeniem konsolidacji jest to, że zdecydowanie wygodniej spłacać jest jeden kredyt konsolidacyjny, niż kilka mniejszych równolegle…

Kredyty konsolidacyjne czyli połączenie kilku zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny pozwala nam uzyskać środki które posłużą nam do spłaty innych zobowiązań. Za pomocą tego kredytu spłacamy nie tylko pożyczki, kredyty gotówkowe, debet na karcie lub kredyt na budowę domu, są również takie oferty które pozwolą nam resztę środków wydać w dowolny sposób i na dowolny cel.

Jeżeli posiadamy kilka kredytów i spłacamy je równolegle warto jest w takiej sytuacji skorzystać z podstawowych zalet jakie oferuje konsolidacja kredytów. Jak się okazuje łączenie zobowiązań może nam dać chwilę oddechu w spłacie na uporządkowanie niekorzystnej sytuacji finansowej, a także pozwoli na lepszą logistykę gdyż zdecydowanie lepiej spłacać jeden kredyt niż kilka w tym samycm czasie.

  • dodatkowe środki powyżej konsolidowanej kwoty,
  • okres kredytowania nawet do trzydziestu lat,
  • duża szansa na zmniejszenie raty.

Sposób na wiele kredytów i pożyczek

Bardzo często zdarza się, że spłacamy wiele kredytów jednocześnie jest to spore utrudnienie a czasami również negatywnie wpływa to na nasz domowy budżet. Przykładowo jeden duży kredyt na samochód lub mieszkanie oraz kilka mniejszych kredytów, jak na przykład kredyt za telewizor lub nowy komputer dla dziecka. W pewnym momencie pamiętanie o różnych terminach spłacania rat staje się uciążliwe. Wówczas z pomocą przychodzi nam właśnie oferta kredytów konsolidacyjnych. Kredyt ten umożliwi nam przekształcenie wszystkich kredytów w jeden. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli już wykonywać kilku przelewów, a co za tym idzie nasze wydatki będą prezentowały się przejrzyściej.

Niższa rata, dłuższy czas kredytowania

Bardzo ciekawą kwestią tej oferty jest to, że połączenie kredytów w jeden oprócz mniejszej uciążliwości zapewnia nam również zdecydowanie niższe raty, ale niestety co za tym idzie również dłuższy okres kredytowania. Jest to możliwe szczególnie w sytuacji gdy gwarancją spłacenia kredytu konsolidacyjnego stanie się hipoteka nieruchomości którą posiadamy.

Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny wiele banków może zaoferować nam możliwość karencji czyli zawieszenia długu na czas, w którym jesteśmy w tak zwanym finansowym „dołku” czy też finansowych tarapatach. Chwilowy oddech w spłacie zadłużenia może okazać się dla nas bardzo cenny i z pewnością pozwoli na spokojne przeanalizowanie naszej finansowej sytuacji i przygotowanie strategii skutecznej walki ze swoimi długami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję warto jest zapoznać się z ofertami różnych banków i wybrać taką która będzie dla nas najbardziej korzystana.

Posted by pomocny at 09:35:30.

  • Wednesday, May 15, 2019

Chcąc kupić samochód nie mając własnych oszczędności mamy do wyboru dwa rozwiązania. Są to produkty bankowe takie jak kredyt gotówkowy i kredyt samochodowy porównaj je na portalu 17banków. Kredyt gotówkowy wymaga mniej formalności, ale na pewno jest kredytem droższym. Natomiast kredyt samochodowy jest kredytem celowym, który można przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup pojazdu. I właśnie ta druga opcja jest rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez osoby chcące zakupić samochód. Zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt samochodowy warto poznać jego główne wady i zalety.

Zacznijmy od minusów.

Nie ma kredytów idealnych i oczywiste jest,że bank również chce zabezpieczyć swoje interesy. Przede wszystkim robi to przez obowiązkowe zabezpieczenia w postaci zastawu rejestrowego oraz przewłaszczenia. Obowiązkowe jest również ubezpieczenie autocasco, którego koszty ponosi kredytobiorca. To właśnie kredytobiorca jest zobowiązany opłacać składki ubezpieczenia, jednak w przypadku kradzieży lub zniszczenia samochodu, to do banku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Ilość formalności w kredycie samochodowym może początkowo zniechęcić. Tym bardziej, że lista ta jest dłuższa niż w przypadku kredytu gotówkowego. Ubiegając się o kredyt samochodowy musimy przedłożyć: dowód osobisty, prawo jazdy, zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, dokumenty samochodu, który chcemy kupić: ksero dowodu rejestracyjnego albo karty pojazdu, zaświadczenie z sądu, że samochód nie widnieje w rejestrze zastawów, umowę kupna-sprzedaży albo fakturę.

Plusy kredytu samochodowego.

Przede wszystkim koszt kredytu samochodowego jest sporo niższy niż gotówkowego. Dlatego chcąc kupić samochód, to właśnie ten kredyt warto brać pod uwagę. W przypadku zakupu nowego pojazdu okres kredytowania może wynosić nawet 10 lat. Tak długi okres spłaty zobowiązania pozwala na maksymalne obniżenia miesięcznej raty. Wybrać można również dogodny wariant spłaty. Do wyboru mamy tutaj raty stałe, raty malejące, albo ratę balonową. Kredytem samochodowym można również sfinansować zakup auta używanego. W tym przypadku jednak warunki mogą być mniej korzystne niż przy samochodzie nowym.

Kredyt samochodowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób chcących kupić pojazd. Jeśli wcześniej poświęcimy nieco czasu na przejrzenie różnych ofert, to na pewno znajdziemy taką, która w pełni nas usatysfakcjonuje.

Posted by pomocny at 12:05:30.

  • Monday, March 18, 2019

Finansowanie zakupu samochodu przy pomocy kredytu jest coraz popularniejsze. Zaletą tych kredytów są p6rzede wszystkim ich warunki, o wiele korzystniejsze niż warunki kredytów na dowolny cel. Pewnym minusem jest jednak fakt, iż taki kredyt może być przeznaczony jedynie na zakup samochodu, a bank nie wypłaca gotówki kupującemu a sprzedającemu.

Niskie oprocentowanie i długi okres spłaty

Do najważniejszych zalet kredytów samochodowych zalicza się przede wszystkim ich bardzo niskie oprocentowanie jak również długi okres spłaty, znacznie dłuższy niż w przypadku kredytów gotówkowych. Jeżeli więc ktoś chciałby porównać warunki spłaty kredytu samochodowego i takiego samego co do wysokości kredytu gotówkowego, z pewnością ten pierwszy okaże się o wiele korzystniejszy dla domowego budżetu. Powodem tego jest przede wszystkim możliwość zabezpieczenia kredytu kupowanym pojazdem, co w znacznym stopniu minimalizuje tak zwane ryzyko kredytowe. Ponadto w przypadku kredytów na samochód bez problemów można starać się o rozłożenie spłaty na znacznie dłuższy okres niż tradycyjnych kredytów konsumpcyjnych.

Na samochody nowe i używane

Plusem kredytów samochodowych jest także fakt, iż przy ich pomocy można sfinansować zakup nie tylko samochodów nowych, ale także aut używanych. W stosunku jednak do aut z rynku wtórnego warto zapoznać się z warunkami, na jakich banki udzielają kredytów. Zazwyczaj najważniejszym kryterium jest przede wszystkim wiek pojazdu, jaki interesuje kupującego. Najczęściej bowiem w umowie kredytowej widnieje zapis o obowiązkowym ubezpieczeniu Auto Casco na zakupione auto przez cały czas trwania umowy, to zaś w wielu przypadkach znacznie ogranicza możliwości nabycia niektórych samochodów. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą bowiem podpisywać umów na samochody kilkunastoletnie, bardzo często granicą wiekową samochodu jest 10 lat w przypadku pierwszej umowy na takie właśnie ubezpieczenie. Często banki określają zainteresowanym klientom dwie granice – wiek auta w chwili zaciągania zobowiązania i w chwili spłaty. Dla przykładowych okresów 10 i 15 lat oznacz to, iż auto w chwili zakupu nie może być starsze niż dziesięć lat, zaś w chwili zakończenia umowy nie starsze niż 15 lat. Osoba więc, która decyduje się na kupno auto dziesięcioletniego może spłatę rozłożyć maksymalnie na 5 lat, zaś ten, kto kupuje auto młodsze, może okres kredytowania wydłużyć do momentu, w którym pojazd będzie miał 15 lat. Oczywiście zazwyczaj są jeszcze różnorodne warunki dodatkowe, co powoduje że przed podjęciem decyzji wskazane jest dokładnie się z nimi zapoznać.

Dla kogo kredyty na samochód

Z opcji finansowania zakupu aut na kredyt mogą skorzystać tak samo firmy, jak też osoby prywatne. Zdaniem wielu osób, które w ten właśnie sposób sfinansowały zakup swojego samochodu jest to niezwykle wygodna opcja, ponieważ daje możliwość zakupu auta młodszego. Tym samym można mieć znacznie więcej pewności, że podczas jego użytkowania nie będzie ono wymagało zbyt wielu nakładów finansowych. Często bowiem naprawy starszych aut są nie tylko czasochłonne, ale także wymagają sporych środków pieniężnych. W efekcie właściciel nie jest w stanie odłożyć sobie większej gotówki na zakup nowszego i mniej awaryjnego auta.

Posted by pomocny at 11:47:54.

  • Tuesday, January 22, 2019

Kredyty gotówkowe to bardzo dobre narzędzie ekonomiczne dla instytucji bankowych, ponieważ banki zarabiają bardzo duże pieniądze na udzielaniu kredytów gotówkowych. Dzieje się tak, dlatego ponieważ kredyty gotówkowe są oprocentowane, oczywiście zarobek wynikający z udzielenia jednego kredytu gotówkowego nie jest oszałamiający nie mniej jednak, jeżeli ów zarobek z jednego kredytu gotówkowego pomnożymy przez tysiące i dziesiątki tysięcy udzielonych kredytów gotówkowych miesięcznie to otrzymamy bardzo, ale to bardzo wysokie kwoty. Oczywiście kredyty gotówkowe są w różny sposób oprocentowane, jedne mają oprocentowanie na poziome jednego procenta a inne na poziomie nawet pięciu i więcej procent. Podobnie jest z czasem spłaty, tutaj też jest on wyraźnie zróżnicowany, to znaczy jedne kredyty gotówkowe należy spłacić wraz z odsetkami w ciągu kilku miesięcy a inne nawet w ciągu kilku lat. Widzimy, zatem, że zróżnicowanie pośród kredytów gotówkowych jest dość spore, dzięki czemu mogą one trafić do szerszego grona odbiorców, i banki będą mogły jeszcze więcej zarobić. Jeżeli chodzi o same kredyty gotówkowe to są to kredyty, które w całości zostają nam wypłacone gotówką, tylko i wyłącznie gotówką stąd taka ich nazwa a nie inna, czyli kredyty gotówkowe. Doskonałym przykładem takiego kredytu jest kredyt studencki, tak dziś popularny i cieszący się dużym zaufaniem społecznym, w innym przypadku polecam kredyty gotówkowe dostępne na kredytomania.eu.

Dziś można się nawet pokusić o stwierdzenie, że kredyty gotówkowe to coś, co tak mocno zasila budżety banków, że bez kredytów gotówkowych banki nie byłyby dziś w tak doskonałej formie, w jakiej się znajdują. Dzięki owym pieniądzom z udzielania kredytów gotówkowych, banki mają fundusze na bieżące opłaty, na wypłacanie pieniędzy z lokat bankowych, na udzielanie kolejnych kredytów gotówkowych, ale i także tych kredytów bezgotówkowych. Dzięki pieniądzom z udzielania kredytów gotówkowych banki mogą stabilnie funkcjonować, co przyciąga jeszcze większą ilość kredytobiorców.

Reasumując ten ważny temat możemy wyraźnie zauważyć, że banki korzystają na kredytach gotówkowych, bardzo na nich korzystają, to też możemy być pewni, że to narzędzie ekonomiczne będzie jeszcze bardziej rozwijać się w przyszłości, tak by stanowić coraz to lepsza ofertę dla potencjalnych kredytobiorców. Dziś banki i kredytobiorcy mogą spać spokojnie, ponieważ przyszłość przed kredytami gotówkowymi rysuje się w bardzo pozytywnych barwach. Innymi słowy kredyty gotówkowe już na stałe wpisały się w życie społeczne naszego Polskiego narodu.

Posted by pomocny at 10:40:30.