Kredytowe rady

Gdy nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt

  • Tuesday, September 11, 2018

Kredyty gotówkowe to bardzo atrakcyjne narzędzie do wzmacniania budżetów domowych, ale również firmowych. Nie tylko klienci indywidualni współpracują z bankami detalicznymi. W artykule poznasz najważniejsze grupy docelowe powiązane z rynkiem kredytowym. To pozwoli ci określić lepiej własne oczekiwania względem podpisania umowy kredytowej, bardziej obszernie opisano ten problem na ranking kredytów gotówkowych - zawsze aktualny.

Gdzie kredyt gotówkowy jest najpopularniejszy?

Według popularnych statystyk branżowych i raportów Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów praktycznie 30% gospodarstw domowych w Polsce posiada zadłużenie, najczęściej krótkoterminowe, chociaż coraz więcej rodzin nastawia się na kredyty hipoteczne ze względu na dość ciężą sytuację mieszkaniową. Zadłużenie kształtuje się w największej skali wśród millenialsów, czyli osób urodzonych na granicy 2000 roku. Wiek 22 – 30 lat daje największy potencjał zadłużeniowy, ponieważ takich umów z reguły nie trzeba ubezpieczać. Im starszy kredytobiorca, tym większe skupienie na ubezpieczeniach na życie. Najwięcej kredytobiorców pochodzi ze średnich miast, gdzie widać duże zapotrzebowanie na dodatkową konsumpcję. W wielkich aglomeracjach łatwiej o duże dochody, dlatego kredytowanie wydaje się mniej sensownym rozwiązaniem. Bardzo rzadko natomiast zadłużenie generuje wieś i bardzo małe miejscowości, gdzie panuje raczej mała wiedza ekonomiczna i niechęć do dopełniania formalności. Można to rozumieć, ponieważ większość kredytów gotówkowych obsługuje się obecnie przez kanały multimedialne. Im wyższy szczebel na karierze zawodowej, tym z reguły większe zadłużenie gospodarstwa domowego, co wynika naturalnie z pozytywnej zdolności kredytowej. Tylko osoby zamożne/średnio zamożne o stabilnych dochodach uzyskują preferencyjne, znacznie lepsze warunki oprocentowania kredytów gotówkowych w porównaniu do gospodarstw domowych o mocno przeciętnych dochodach. Budowanie pozytywnej zdolności kredytowej jest kluczowe, aby sprawnie poruszać się na rynku pożyczek krótkoterminowych.

Kredyt gotówkowy na potrzeby biznesowe

Wiele kredytów gotówkowych zaciąga się nie tylko na klasyczne potrzeby konsumpcyjne, tylko na rozwój biznesu. Dlaczego? Początkujący przedsiębiorca nie ma najczęściej wymaganej dokumentacji, czy potwierdzenia dochodów za rok poprzedni. Z tego powodu kredyt gotówkowy zaciągany jako klient indywidualny, a nie biznesowy to bardzo racjonalne rozwiązanie, szczególnie w sektorze MSP. Kredyt gotówkowy jest z reguły normalnie oprocentowany, nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń majątkowych, posiada uproszczony schemat analizy kredytobiorcy, chociaż potwierdzenie dochodów jest zawsze koniecznie.

Analiza kredytobiorców konieczna do optymalizacji oferty

Kredytobiorcy ze średnich miast w wieku pomiędzy 20 – 35 lat kształtują zdecydowanie współczesny rynek kredytowy. Banki detaliczne, a także prywatne firmy pożyczkowe monitorują zachowania konsumentów na podstawie danych BIG DATA, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie ofert.

Posted by pomocny at 09:27:33.