Kredytowe rady

Gdy nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt

  • Wednesday, April 18, 2018

Polacy zdecydowanie częściej kupują auta używane, z pewnością wynika to z faktu, że nie każdego stać na zakup auta nowego prosto z salonu. Jednak kupując nawet auto używane zazwyczaj kilku letnie również chcemy wesprzeć się kredytem z banku. W takiej sytuacji często zadajemy sobie pytanie ile maksymalnie lat może mieć auto którego zakup będzie finansowany za pomocą kredytu zaciągniętego w banku. Ta kwestia jest bardzo ważna dla osób które przymierzają się do zmiany auta i może ona mieć znaczenie dla banku bądź tez innej instytucji finansowej, sprawdź szczegóły takiego rozwiązania na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Większe szanse na nowe auto

Jak się okazuje zdecydowana większość banków jest zainteresowana przede wszystkim zakupem nowego auta. Wynika to z faktu, że takie auto z pewnością będzie traciło najmniej na wartości ze względu na starzejący się rocznik, będzie też w najlepszym stanie technicznym i w sytuacji konieczności sprzedaży auta przez bank z uwagi na niespłacanie zadłużenia, takie auto będzie najłatwiej sprzedać. Na szczęście niektóre banki umożliwia również udzielenie kredytu na kupno pojazdu używanego, jednak takie auto zazwyczaj nie powinno mieć więcej niż 5 lat. Czasami zdarzają się również promocje pozwalające na kupno auta nawet 10 bądź 12 letniego.

Jak najlepiej sfinansować auto używane

W momencie kiedy jesteśmy zdecydowani na kupno auta używanego możemy skorzystać również z innego rozwiązania niż kredyt samochodowy. Kupując niedrogie auto możemy skorzystać np. z kredytu gotówkowego na dowolny cel. Oprocentowanie będzie w tej sytuacji zbliżone do oprocentowania przy kredycie samochodowym, a przy tym bank nie będzie wymagał od nas tak wielu formalności. Dodatkowo będziemy zwolnieni z konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia autocasco a także dokonania cesji praw z polisy na bank. Koszty takiego kredytu z pewnością nie będą tak wysokie jak mogło nam się to wydawać na początku, przy kredycie do 10 tysięcy nie będą nam potrzebne również dodatkowe dokumenty takie jak np. zgoda małżonka.

Starsze auto – krótszy okres spłaty

Musimy pamiętać także o tym, że w chwili kiedy bank zdecyduje się sfinansowanie auta z drugiej ręki z pewnością okres spłaty nie będzie tak długi jak może to mieć miejsce w przypadku zaciągania kredytu samochodowego. Takie rozwiązanie byłoby dla banków nieopłacalne ponieważ wartość samochodów używanych bardzo szybko spada i zwiększa się przy tym ryzyko banku który udzielił nam kredytu. Istnieje również możliwość sfinansowania zakupu auta używanego przy pomocy instytucji pozabankowych jednak takie rozwiązanie może okazać się bardzo drogie.

Posted by pomocny at 13:06:24.

  • Monday, February 26, 2018

Poznaj podstawy pożyczek z naszym przewodnikiem, ze szczegółami możliwości pożyczania, jak się ubiegać, spłatą, na co uważać i nie tylko!

Kluczowe punkty

Istnieje wiele różnych rodzajów pożyczek i innych źródeł kredytu, więc szukaj opcji i rozejrzyj się

Online usługa porównania pozwala sprawdzić, jak prawdopodobne jest, że zostaniesz zaakceptowany bez wpływu na ocenę zdolności kredytowej

Na pierwszy rzut oka pożyczka jest produktem dość prostym; zgadzasz się na pożyczkę i spłacasz ją wraz z odsetkami w uzgodnionym terminie.

Jednak poświęcenie czasu na zastanowienie się nad najlepszą pożyczką dla ciebie i porównanie ofert kredytowych może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Może również chronić Cię przed bardziej ryzykownymi opcjami długu, takimi jak nieuczciwi pożyczkodawcy.

Opcje pożyczki

Jeśli jesteś nowy w temacie zaciągania pożyczek, musisz wiedzieć iż pożyczka osobista jest najbardziej typowym wyborem, produktem, który jest często nazywany niezabezpieczoną pożyczką.

Inne typowe opcje obejmują pożyczki zabezpieczone - zabezpieczone na aktywach, zazwyczaj za pomocą domu - lub przedłużające hipotekę. Pożyczki ratalne to innowacyjny i szybko rozwijający się obszar, który warto rozważyć wraz z bardziej tradycyjnymi opcjami. Oczywiście są też inne problematyczne opcje, takie jak pożyczki gotówki, ale takie opcje są znane z wysokich opłat i mogą cię związać z ryzykiem uwięzienia w długach z powodu niewypłacalności. Jest mało prawdopodobne, aby były właściwym wyborem dla potencjalnych kredytobiorców.

Jak dużo możesz pożyczyć?

Kwota, którą możesz pożyczyć, zależy od różnych okoliczności i istniejącego długu. Jeśli posiadasz kredyty, z których nie korzystasz, ale możesz je wykorzystać, takie jak kredyt w rachunku bieżącym lub karta kredytowa, można je również wziąć pod uwagę. Pożyczkodawca chce wiedzieć, że nagle nie znajdziesz się w sytuacji nadmiernego długu. Z reguły większość kredytodawców zgodzi się na maksymalną pożyczkę osobistą w wysokości 25 000 złotych. Potem prawdopodobnie będą chcieli zabezpieczyć się przed zadłużeniem, najczęściej za pomocą domu. Jeśli potrzebujesz tylko małej pożyczki, warto rozważyć każde z rozwiązań.

Posted by pomocny at 10:43:36.