Kredytowe rady

Gdy nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt

  • Thursday, February 16, 2017

Sektor pozabankowy stworzył wokół siebie atmosferę wielkiej niepewności. Na rynku występują bowiem bardzo uczciwe podmioty, które bazują wyłącznie na polskim kapitale, marki zagraniczne, a także parabanki mocno nieuczciwe, z lichwiarskimi praktykami. W artykule otrzymasz informacje o nieuczciwych praktykach spotykanych w reklamowaniu pożyczek krótkoterminowych. Dodatkowo zobaczysz, jakich warunków podpisania umowy o kredyt gotówkowy w parabankach lepiej unikać, żeby nie narazić się na bankructwo gospodarstwa domowego.

Według aktualnych norm prawnych banki detaliczne oraz sektor pozabankowy muszą podawać klientom na życzenie informacje o rzeczywistych kosztach pożyczki. Wskaźnik RRSO to jeden z podstawowych elementów przeznaczonych do porównywania wszystkich rodzajów kredytów. W czym tkwi jednak ryzyko z perspektywy klienta detalicznego? Przede wszystkim niektóre działalności pożyczkowe nie uwzględniają, np. opłat za rozpatrzenie wniosku, albo przedstawiają warunki kredytowania w odniesieniu do idealnych warunków, których przeciętny klient po prostu nie spełnia. Poza tym w reklamach parabanków występuje ogrom klauzul niedozwolonych. Lista klauzul niedozwolonych i raporty z negatywnych zachowań parabanków przedstawia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oczywiście nie każda zła reklama odnosi się do złej firmy pożyczkowej. Błędy w promocji kredytów gotówkowych pojawiają się praktycznie w każdej instytucji, dlatego najlepiej zestawiać wszystkie elementy umowy kredytowej z własnymi warunkami ekonomicznymi. W ten sposób unikniesz wielu nieprzyjemności ekonomicznych. Niektóre firmy pożyczkowe nie udostępniają klientom formularza rozwiązania umowy kredytowej. To poważna wada. Pożyczkobiorca ma bowiem szansę rozwiązać umowę w dwa tygodnie od jej podpisania, bez żadnych tłumaczeń.

Jedna z najważniejszych, nieuczciwych praktyk to przekazywanie małego kredytu w zamian za bardzo wysokie zabezpieczenia hipoteczne. Lichwiarskie praktyki na rynku pożyczkowym dotykają głównie małych, wykluczonych finansowo klientów. Jeżeli nie rozumiesz funkcjonowania rynku kredytowego lub masz wątpliwości w stosunku do oferty najlepiej przekazać założenia niezależnemu doradcy kredytowemu. Ewentualnie sprawdź warunki umowy kredytowej przez bezpłatne porównywarki pożyczek gotówkowych. Zbieraj ostatecznie całą dokumentację dotyczącą współpracy z bankiem detalicznym oraz parabankiem, w tym wiadomości elektroniczne. Nie rezygnuj ponadto z uczciwego ubezpieczenia umowy kredytowej. Czy spotkałeś się z nieuczciwymi praktykami w branży kredytowej?

Posted by pomocny at 09:31:03.