Kredytowe rady

Gdy nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt

  • Wednesday, April 18, 2018

Polacy zdecydowanie częściej kupują auta używane, z pewnością wynika to z faktu, że nie każdego stać na zakup auta nowego prosto z salonu. Jednak kupując nawet auto używane zazwyczaj kilku letnie również chcemy wesprzeć się kredytem z banku. W takiej sytuacji często zadajemy sobie pytanie ile maksymalnie lat może mieć auto którego zakup będzie finansowany za pomocą kredytu zaciągniętego w banku. Ta kwestia jest bardzo ważna dla osób które przymierzają się do zmiany auta i może ona mieć znaczenie dla banku bądź tez innej instytucji finansowej, sprawdź szczegóły takiego rozwiązania na kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Większe szanse na nowe auto

Jak się okazuje zdecydowana większość banków jest zainteresowana przede wszystkim zakupem nowego auta. Wynika to z faktu, że takie auto z pewnością będzie traciło najmniej na wartości ze względu na starzejący się rocznik, będzie też w najlepszym stanie technicznym i w sytuacji konieczności sprzedaży auta przez bank z uwagi na niespłacanie zadłużenia, takie auto będzie najłatwiej sprzedać. Na szczęście niektóre banki umożliwia również udzielenie kredytu na kupno pojazdu używanego, jednak takie auto zazwyczaj nie powinno mieć więcej niż 5 lat. Czasami zdarzają się również promocje pozwalające na kupno auta nawet 10 bądź 12 letniego.

Jak najlepiej sfinansować auto używane

W momencie kiedy jesteśmy zdecydowani na kupno auta używanego możemy skorzystać również z innego rozwiązania niż kredyt samochodowy. Kupując niedrogie auto możemy skorzystać np. z kredytu gotówkowego na dowolny cel. Oprocentowanie będzie w tej sytuacji zbliżone do oprocentowania przy kredycie samochodowym, a przy tym bank nie będzie wymagał od nas tak wielu formalności. Dodatkowo będziemy zwolnieni z konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia autocasco a także dokonania cesji praw z polisy na bank. Koszty takiego kredytu z pewnością nie będą tak wysokie jak mogło nam się to wydawać na początku, przy kredycie do 10 tysięcy nie będą nam potrzebne również dodatkowe dokumenty takie jak np. zgoda małżonka.

Starsze auto – krótszy okres spłaty

Musimy pamiętać także o tym, że w chwili kiedy bank zdecyduje się sfinansowanie auta z drugiej ręki z pewnością okres spłaty nie będzie tak długi jak może to mieć miejsce w przypadku zaciągania kredytu samochodowego. Takie rozwiązanie byłoby dla banków nieopłacalne ponieważ wartość samochodów używanych bardzo szybko spada i zwiększa się przy tym ryzyko banku który udzielił nam kredytu. Istnieje również możliwość sfinansowania zakupu auta używanego przy pomocy instytucji pozabankowych jednak takie rozwiązanie może okazać się bardzo drogie.

Posted by pomocny at 13:06:24.

  • Monday, February 26, 2018

Poznaj podstawy pożyczek z naszym przewodnikiem, ze szczegółami możliwości pożyczania, jak się ubiegać, spłatą, na co uważać i nie tylko!

Kluczowe punkty

Istnieje wiele różnych rodzajów pożyczek i innych źródeł kredytu, więc szukaj opcji i rozejrzyj się

Online usługa porównania pozwala sprawdzić, jak prawdopodobne jest, że zostaniesz zaakceptowany bez wpływu na ocenę zdolności kredytowej

Na pierwszy rzut oka pożyczka jest produktem dość prostym; zgadzasz się na pożyczkę i spłacasz ją wraz z odsetkami w uzgodnionym terminie.

Jednak poświęcenie czasu na zastanowienie się nad najlepszą pożyczką dla ciebie i porównanie ofert kredytowych może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Może również chronić Cię przed bardziej ryzykownymi opcjami długu, takimi jak nieuczciwi pożyczkodawcy.

Opcje pożyczki

Jeśli jesteś nowy w temacie zaciągania pożyczek, musisz wiedzieć iż pożyczka osobista jest najbardziej typowym wyborem, produktem, który jest często nazywany niezabezpieczoną pożyczką.

Inne typowe opcje obejmują pożyczki zabezpieczone - zabezpieczone na aktywach, zazwyczaj za pomocą domu - lub przedłużające hipotekę. Pożyczki ratalne to innowacyjny i szybko rozwijający się obszar, który warto rozważyć wraz z bardziej tradycyjnymi opcjami. Oczywiście są też inne problematyczne opcje, takie jak pożyczki gotówki, ale takie opcje są znane z wysokich opłat i mogą cię związać z ryzykiem uwięzienia w długach z powodu niewypłacalności. Jest mało prawdopodobne, aby były właściwym wyborem dla potencjalnych kredytobiorców.

Jak dużo możesz pożyczyć?

Kwota, którą możesz pożyczyć, zależy od różnych okoliczności i istniejącego długu. Jeśli posiadasz kredyty, z których nie korzystasz, ale możesz je wykorzystać, takie jak kredyt w rachunku bieżącym lub karta kredytowa, można je również wziąć pod uwagę. Pożyczkodawca chce wiedzieć, że nagle nie znajdziesz się w sytuacji nadmiernego długu. Z reguły większość kredytodawców zgodzi się na maksymalną pożyczkę osobistą w wysokości 25 000 złotych. Potem prawdopodobnie będą chcieli zabezpieczyć się przed zadłużeniem, najczęściej za pomocą domu. Jeśli potrzebujesz tylko małej pożyczki, warto rozważyć każde z rozwiązań.

Posted by pomocny at 10:43:36.

  • Monday, September 11, 2017

Jeśli musisz pożyczyć pieniądze i myślisz o zaciągnięciu pożyczki, przestań rozważyć opcje. Chociaż jest to łatwe do skonfigurowania, takie pożyczki mogą szybko przekształcić się w problem zadłużenia dla wielu ludzi. Może to również mieć wpływ na ocenę kredytową, jeśli nie zapłacisz jej na czas.

Inne sposoby

Jeśli starasz się zapłacić za niezbędne rzeczy, porozmawiaj z doradcą ds. Długów. Pomoże Ci opracować budżet, nadać priorytet Twoim zadaniom, porozmawiać z wszystkimi, którzy mają pieniądze i pomoże w przygotowaniu planu spłat.

Istnieje wiele organizacji, które mogą pomóc w bezpłatnych poradach dotyczących poufności. Nie musisz wydawać pieniędzy płacąc za zadłużenie z zarządzania korporacyjnego, co może pomóc Ci wyeliminować zmarnowane pieniądze. Gdzie iść, aby uzyskać bezpłatne, poufne porady dotyczące długów? Bez problemu dowiesz się tego korzystając z sieci internetowej.

Pieniądze na wydatki nieistotne

Firmy z pożyczkami typu chwilówki mogą reklamować wypłaty pożyczki za rzeczy, takie jak wakacje, nowe ubrania czy inne dodatki. Ale jeśli to zrobisz, skończy się na tym, że będziesz musiał płacić więcej niż to na co, czekałeś i zaoszczędzisz pieniądze, aby za nie zapłacić.

A jeśli po prostu nie możesz czekać, zazwyczaj są tańsze sposoby pożyczania.

Aby dowiedzieć się, gdzie Twoje pieniądze idą co miesiąc:

Skorzystaj z planowania budżetu

Prowadź pamiętnik wydatków

Jeśli potrzebujesz pieniędzy przed wypłatą, zawsze warto zwrócić się do pracodawcy, czy da Ci zaliczkę na zarobki. Jeśli domagasz się świadczeń i czekasz na pierwszą płatność lub jeśli Twoje pieniądze się spóźniają, możesz poprosić doradcę o krótkoterminowe zaliczki. Zwykle musisz zapłacić to z płatności z tytułu świadczeń.

Pożyczanie od rodziny i przyjaciół

Pożyczenie awaryjnej gotówki od członka rodziny lub przyjaciela może pomóc uniknąć ryzyka, które towarzyszy spłatom pożyczki. Zrób rozeznanie, aby upewnić się, że zarówno Ty, jak i osoba, u której pożyczasz możecie sobie na to pozwolić. Może też być potrzebne porozumienie na piśmie. Opracuj budżet i plan spłat. Porozmawiaj o tym, co się stanie, jeśli spóźniasz się z płatnością lub nie spłacisz w ogóle.

Korzystanie z karty kredytowej

Jeśli masz kartę kredytową, możesz rozważyć użycie jej do zakupów - lub nawet wypłat gotówkowych, ale tylko wtedy, gdy naprawdę masz to, co potrzebujesz - ponieważ to może być drogie.

Upewnij się, że zapłacisz tyle, ile możesz w każdym miesiącu, aby zmniejszyć koszty, i nie pozwól sobie wydać więcej niż możesz sobie pozwolić na spłatę. Przeczytaj przewodnik po kartach kredytowych, aby być bardziej rozeznanym w temacie. Wiedz też, że istnieją karty kredytowe szczególnie dla osób z niską oceną wiarygodności kredytowej, na przykład z powodu wcześniejszych niewykonania zobowiązań lub orzeczeń sądów. Wtedy pobierają znacznie wyższą stopę procentową niż inne karty, ale jak spłacić wszystkie lub większość salda w każdym miesiącu? Aby to zrobić dowiedz się więcej o kartach kredytowych.

Posted by pomocny at 07:14:48.

  • Wednesday, July 5, 2017

Na rynku kredytowym kredyt i pożyczka to pojęcia bardzo zbliżone. Wiele osób korzysta z nich zamiennie, np. przy monitorowaniu ofert o kredyt gotówkowy. Kredyt to jednak inne narzędzie finansowania potrzeb niż klasyczna pożyczka. Główne różnice wraz z ich charakterystyką poznasz za pośrednictwem poniższego artykułu.

Charakterystyka pożyczki gotówkowej (najważniejsze właściwości)

Pożyczka gotówkowa jest regulowana w ustawie o kredycie konsumenckim, a także w ramach kodeksu cywilnego. To podstawowe normy prawne niezbędne do oceny umów. Pożyczka to format dostępny nie tylko w bankach komercyjnych oraz firmach pożyczkowych, ale także wśród zwykłych obywateli. Każdy inwestor indywidualny lub instytucjonalny może stworzyć umowę pożyczki na zasadach zgodnych ze wskazanymi wyżej aktami prawnymi. Pożyczka gotówkowa nie wymaga określenia celu. To dobrowolny zwyczaj. W niektórych instytucjach finansowych przedstawia się pożyczki pod konkretne potrzeby, np. na remont, czy na wakacje. To umożliwia poznanie w precyzyjny sposób specyfiki grupy docelowej. Pożyczka występuje również w formacie nieodpłatnym, np. wśród rodziny, partnerów biznesowych, fundacji. Pożyczki z niezwykle niskim oprocentowaniem to często forma wychodzenia z ubóstwa. W najbiedniejszych gospodarkach świata mikro pożyczka to jeden z ciekawszych instrumentów rozwijania przedsiębiorczości. Przy umowie pożyczki kapitał przechodzi na własność pożyczkobiorcy w całości. W kredycie natomiast wypłacane środki to jedynie pewna dyspozycja, „wynajem. Pożyczek udziela się często bez formy pisemnej, z reguły w ogólnym obrocie. Poważny kredyt charakteryzuje się obowiązkiem przygotowania pisemnej umowy. Jeden z najważniejszych plusów pożyczki gotówkowej to dostępność nawet w sytuacji ograniczonych dochodów miesięcznych. Kredyt to natomiast wyłączenia domena banków komercyjnych i SKOK – ów.

Lepsza dostępność pożyczki dla gospodarstw domowych w średniej sytuacji dochodowej

W kredytach zawsze przedstawiasz cel. Bank monitoruje dokładnie na co wydajesz środki. Dokumentujesz zakupy fakturami. Każde odejście od celu wydatkowania kredytu kończy się najczęściej zablokowaniem współpracy. Pożyczka gotówkowa jest narzędziem bardziej elastycznym, dopasowanym do potrzeb gospodarstw domowych o niewielkim poziomie dochodu. Dzięki określeniu kluczowych różnic pomiędzy kredytem, a pożyczką gotówkową lepiej podchodzisz do współpracy. Pożyczka gotówkowa to narzędzie zdecydowanie tańsze od kredytu i nie wymaga wprowadzania, aż tak wielu zabezpieczeń.

Posted by pomocny at 07:33:02.

  • Friday, May 26, 2017

Niski kredyt z kontem

W Eurobanku znajdziemy ofertę taniego kredytu z kontem. Zakładamy konto w banku i cieszymy się niskim oprocentowaniem naszego kredytu. Dodatkowo łącząc dochody z bliską osobą można uzyskać wyższą kwotę kredytu. Oferta daje nam atrakcyjne oprocentowanie i dosyć dużą kwotę kredytu aż do 120 tysięcy złotych. Okres kredytowania można rozciągnąć aż o 108 miesięcy. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, a decyzja kredytowa jest bardzo szybko. Z niskiego oprocentowania można skorzystać wówczas, kiedy na nasze konto w Eurobanku będzie przelewane wynagrodzenie pracownicze, renta lub emerytura. W ofercie tej bank przewidział możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, kiedy nie płaci się rat kredytu. Można z nich skorzystać raz na rok już po pierwszym pół roku odkąd zaczęliśmy spłacać kredyt. Możemy również wybrać dzień spłaty kredytu. Można wybrać taki termin spłaty kolejnych rat jaki jest dla nas najwygodniejszy. O terminie spłaty raty przypomni nam SMS. Jeżeli mamy ochotę możemy skorzystać ze zlecenia spłaty. Rata kredytu automatycznie w dniu wpłaty będzie pobierana z naszego konta. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie trzeba pilnować, kiedy kolejną ratę musimy wpłacić.

Obecni klienci banku mogą wnioskować o kredyt gotówkowy online. Mogą zawrzeć umowę kredytu bez konieczności wychodzenia z domu. Szybko i wygodnie za pomocą telefonu, komputera można sprawdzić ile kredytu bank jest w stanie nam przydzielić. Dodatkowo kredyt można ubezpieczyć wybierając jeden z trzech pakietów. Do dyspozycji mamy ubezpieczenie podstawowe, które dotyczy śmierci i stałego inwalidztwa. Ubezpieczenie dodatkowe to kolejny pakiet, który ubezpiecza od utraty pracy, choroby co ma wpływ na pogorszenie wielkości dochodów. Trzeci pełny pakiet ubezpieczeń zawiera świadczenia z pakietu podstawowego i pakietu dodatkowego. W razie potrzeby już na drugi dzień po otrzymaniu kredytu można wnioskować o otrzymanie dodatkowych środków pieniężnych. W ciągu miesiąca trzeba przenieść swoje konto do Eurobanku i złożyć stosowną dyspozycję o przelewaniu wynagrodzenia na to konto. Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania jest równa 18,96%. Bank oferuje stałe oprocentowanie 5%. Wynagrodzenie musi wpływać na konto w banku przez cały okres kredytu jeżeli chcemy korzystać z atrakcyjnego oprocentowania. Udzielenie kredytu jest uzależnione od tego jak bank oceni naszą zdolność kredytową. Na stronie banku lub w placówce można sprawdzić jakie są opłaty, prowizje oraz zakres ubezpieczeń i ograniczeń kredytu. Do otrzymania kredytu niezbędny będzie nam dowód osobisty.

Sposoby skorzystania z taniego kredytu z kontem w Eurobanku

Z kredytu można skorzystać w placówce banku lub za pośrednictwem Internetu. Biorąc kredyt w placówce Eurobanku, trzeba wziąć ze sobą dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach lub dokument, który te dochody potwierdzi. Doradca banku sprawdzi jaka jest nasza zdolność kredytowa i przygotuje dla nas odpowiednią umowę. Po jej otrzymaniu i przeczytaniu jedyne co trzeba zrobić to ja podpisać. Na nasze konto w terminie zawartym w umowie trafią pieniądze z kredytu. Biorąc kredyt przez internet trzeba posiadać w Eurobanku konto indywidualne. Jedyne co trzeba zrobić to zalogować się do bankowości indywidualnej i wypełnić bardzo łatwy formularz online. Po tym wszystkim otrzymamy ofertę kredytu. Wystarczy wybrać kwotę i liczbę rat na jaką chcemy rozłożyć kredyt. Bank wyśle nam umowę, którą będziemy musieli zatwierdzić albo tok enem, albo hasłem SMS. Po zaledwie kilku minutach pieniądze będą na naszym koncie.

Posted by pomocny at 07:00:33.